no-img
تمدن پویا

ترویج یا پیشبرد(غیر حضوری)


تمدن پویا
پکیج های آموزشی سایت
اطلاعیه های سایت

adsadsadsads

ادامه مطلب

MP3
ترویج یا پیشبرد(غیر حضوری)
امتیاز 3.00 ( 2 رای )
mp3
خرداد ۱۱, ۱۳۹۵
370,000 ریال
نام محصول : ترویج یا پیشبرد
مدرس : حسین فلاح
نوع محصول : ارسال پستی
370,000 ریال – خرید

ترویج یا پیشبرد(غیر حضوری)


ترویج یا پیشبرد (به انگلیسی: PROMOTION)شامل فعالیتهایی می‌شود که مزایای کالا را به آگاهی می رساند و مشتریان هدف را تشویق به خرید آن می‌کند. در حال حاضر، به هرسویی که نگاه کنیم، شاهد یک چرخش اساسی از بازاریابی تبلیغات محور، به بازاریابی روابط عمومی محور، خواهیم بود. دیگر نمی توان فقط با تکیه بر تبلیغات، یک نام تجاری را به بازار عرضه کرد. زیرا تبلیغات دیگر اعتبار ندارد. تبلیغات ندای یک سویه ی شرکتی است که تنها به فروش بیشتر می اندیشد. یک نام تجاری جدید را فقط به کمک اطلاع رسانی یا روابط عمومی می توان ارائه و تثبیت کرد. روابط عمومی PR این امکان را در اختیار شما می گذارد که پیام تبلیغاتی خود را به شکلی غیرمستقیم و با کمک گروه سوم(رسانه های جمعی) به گوش مخاطبان برسانید.

افزایش اثرگذاری تبلیغ با روش «ایجاد ارزش اجتماعی»

استفاده از «یادآور»ها در تبلیغ
دیدگاه جدید نسبت به خدمات و محصولات رایگان
ارائه پیشنهاد منحصربه‌فرد
تأکید بر انگیزاننده‌های احساسی خرید
جایگزین جدید «رایگان» در تبلیغات
گفتن حرفمان با روشی جدید با ایده بازاریابی فرصت

و ده‌ها ایده جدید و متفاوت برای نوشتن تبلیغات

 

پس از خرید می توانید رسید آن را دانلود فرمایید . محصول نیز ظرف مدت ۳ روز کاری به آدرس شما ارسال خواهد شد .

 
370,000 ریال – خرید

طرح و برنامه تبلیغات (Advertising Plan)

یکی از ابزارهای مهم ارتباطی در کسب‌وکار، تبلیغات است. موفقیت یا عدم موفقیت بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها نیز درگرو فعالیت‌های تبلیغاتی آن‌ها است. به‌طور ساده تبلیغ، راهی برای رساندن پیام به مخاطبان موردنظر تعریف‌شده است. اما سؤالی که مطرح می‌شود این است که چگونه باید تبلیغ کنیم تا به نتیجه موردنظر دست پیدا کنیم؟

برای اینکه تبلیغ از کارایی و اثربخشی لازم برخوردار باشد لازم است که فعالیت‌های تبلیغاتی بر اساس یک برنامه تبلیغاتی مناسب انجام‌پذیرند. برنامه تبلیغات به ما کمک می‌کند تا با پیمودن مسیری درست به نتیجه قابل‌قبول دست‌یابیم. در این شماره مراحل نوشتن یک برنامه تبلیغاتی به‌طور اجمالی موردبررسی قرار می‌گیرد …

یکی از ابزارهای مهم ارتباطی در کسب‌وکار، تبلیغات است. موفقیت یا عدم موفقیت بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها نیز درگرو فعالیت‌های تبلیغاتی آن‌ها است. به‌طور ساده تبلیغ، راهی برای رساندن پیام به مخاطبان موردنظر تعریف‌شده است. اما سؤالی که مطرح می‌شود این است که چگونه باید تبلیغ کنیم تا به نتیجه موردنظر دست پیدا کنیم؟

برای اینکه تبلیغ از کارایی و اثربخشی لازم برخوردار باشد لازم است که فعالیت‌های تبلیغاتی بر اساس یک برنامه تبلیغاتی مناسب انجام‌پذیرند. برنامه تبلیغات به ما کمک می‌کند تا با پیمودن مسیری درست به نتیجه قابل‌قبول دست‌یابیم. در این شماره مراحل نوشتن یک برنامه تبلیغاتی به‌طور اجمالی موردبررسی قرار می‌گیرد.

تعریف برنامه تبلیغات

برنامه تبلیغات، پیام مناسب را از طریق یک رسانه مناسب به مخاطب مناسب، ارائه می‌کند. برنامه تبلیغاتی یک شرکت نشأت گرفته از برنامه کلی شرکت و برنامه بازاریابی آن خواهد بود.

رئوس مطالبی که در یک برنامه تبلیغاتی می‌بایست وجود داشته باشد:

تحلیل موقعیت: در این بخش تحلیل صنعت، بازار و رقبا صورت می‌گیرد. تحلیل موقعیت در برنامه تبلیغات عموماً از برنامه بازاریابی شرکت نشأت می‌گیرد. (در شماره دوم کلینیک موضوع برنامه بازاریابی مورد بحث قرار گرفت)

هدف تبلیغاتی: به‌طورکلی هدف از انجام تبلیغات، ارائه اطلاعات، ترغیب افراد یا یادآوری است. در تبلیغات با هدف ارائه اطلاعات، سازمان و محصولاتش معرفی می‌شوند. در تبلیغات با هدف ترغیب، بر مشخصات ویژه کالا یا خدمت عرضه‌کننده تأکید می‌شود تا در مشتریان نسبت به محصولات شرکت نسبت به رقبا ایجاد ترجیح نماید. در تبلیغات با هدف یادآوری، بر ویژگی‌های محصول مجدداً تأکید شده و معمولاً از این نوع  تبلیغ در مراحل پایانی عمر محصول استفاده می‌شود. به‌طورکلی می‌توان گفت هر محصولی در چرخه عمر خود، نیازمند اهداف تبلیغاتی متفاوتی است.

بودجه : بودجه تبلیغات، تمامی فعالیت‌های تبلیغاتی را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد تا آنجا که در مقیاس وسیع‌تر می‌توان گفت بودجه بر فعالیت‌های ارتباطی بازاریابی نیز تأثیرات بسزایی دارد. روش‌های مختلفی برای تعیین بودجه تبلیغاتی وجود دارد. در زیر به برخی از این روش‌ها اشاره‌شده است:

۱٫     روش تاریخی: در این روش بودجه تبلیغات هرسال را می‌توان با توجه به احتساب درصدی افزایش برای تورم یا دیگر عوامل بازار بر پایه بودجه سال قبل تنظیم کرد.

۲٫     روش وظیفه-هدف:  در این روش با توجه به مجموعه هدف‌هایی که برای هر فعالیت تدوین‌شده است، هزینه تحقق هر هدف تعیین می‌شود. به‌عنوان نمونه تعیین می‌شود برای آنکه ۵۰ درصد مردم از وجود محصول در بازار آگاه شوند، چقدر هزینه لازم خواهد بود؟ به چند نفر مصرف‌کننده باید دست یافت و هرکدام چند بار باید در معرض آگهی قرار بگیرند؟ و سطوح و مخارج ضروری برای استفاده از رسانه‌ها چقدر باید باشد؟

۳٫       روش درصدی از فروش: در این روش همان‌گونه که از نامش پیدا است، بودجه تبلیغات درصدی از میزان فروش خواهد بود.

۴٫       روش رقابتی: در این روش بودجه‌بندی غالباً وضعیت رقابتی و بودجه‌های رقبا به‌عنوان معیار تعیین بودجه تعیین می‌شود.

استراتژی: پس از تعیین اهداف و بودجه موردنیاز، باید در خصوص محتوا و پیام تبلیغ تصمیم‌گیری نمود. در این بخش با توجه به اهداف و بودجه تعیین‌شده، استراتژی‌های تبلیغاتی تدوین می‌شود. به‌بیان‌دیگر، روش حصول اهداف تعیین‌شده در مراحل قبلی با توجه به بودجه مشخص‌شده در این بخش آورده می‌شود. تدوین محتوا و پیام تبلیغاتی وظیفه متخصصان تبلیغات است، اما مدیر تبلیغات و مدیر بازاریابی باید توانایی داشته باشند تا فرایند آن را درک کرده و اطمینان حاصل کنند که کار به نحو احسن انجام گرفته است.

 اجرا: ازجمله اقداماتی که در این مرحله انجام می‌شود برنامه‌ریزی رسانه و نهایتاً ساخت تبلیغ است. در برنامه‌ریزی رسانه، ترکیب رسانه‌های مورد استفاده و دلایل انتخاب آن‌ها و نیز زمان‌بندی استفاده از  این رسانه‌‌ها ارائه می‌شود. رسانه‌های مختلف به دلیل تأثیرات متفاوتی که بر مخاطب می‌گذارند، واکنش‌های متفاوتی را نیز منجر می‌شوند. لذا با توجه به مزایا و کارکردهای هر رسانه و با درنظر گرفتن بودجه در دسترس و اهداف تبلیغاتی، نسبت به انتخاب رسانه و یا ترکیبی از رسانه‌های مناسب اقدام می‌شود. رادیو، تلویزیون، روزنامه‌ها و مجلات، اینترنت و … برخی از رسانه‌های مورد استفاده در این مرحله می‌باشند.

 ارزیابی: در این مرحله با توجه به اهداف تبلیغاتی تعیین‌شده، نسبت به سنجش میزان اثربخشی تبلیغات اقدام می‌شود. برنامه تبلیغاتی باید مرتباً آثار ارتباطی و نتایج فروش تبلیغات انجام‌شده را مورد ارزیابی قرار دهد و ببیند آیا اساساً تبلیغ توانسته است با مخاطب ارتباط برقرار کند؟

برای ارزیابی آثار تبلیغ لازم است به مجموعه‌ای از عوامل رفتاری، روان‌شناختی، ارتباطی و فروش توجه شود. به‌طورکلی آزمون‌های ارزیابی آثار ارتباطی تبلیغات، به دو دسته پیش‌آزمون و پس‌آزمون تقسیم می‌شوند.

روش انجام این ارزیابی بستگی به نوع رسانه مورد استفاده و ویژگی‌های مخاطبان دارد. شاخص‌های ارزیابی نیز با توجه به هدف تبلیغات انتخاب می‌شوند.

پس از خرید می توانید رسید آن را دانلود فرمایید . محصول نیز ظرف مدت ۳ روز کاری به آدرس شما ارسال خواهد شد .

 
370,000 ریال – خریدads

دیدگاه ها


پاسخ دهید