no-img
تمدن پویا

شبکه باز تلگرام؛ پروژه ای جاه طلبانه برای عرضه ارز دیجیتالی گِرم


تمدن پویا
پکیج های آموزشی سایت
اطلاعیه های سایت

adsadsadsads

ادامه مطلب

TXT
شبکه باز تلگرام؛ پروژه ای جاه طلبانه برای عرضه ارز دیجیتالی گِرم
txt
بهمن ۷, ۱۳۹۶

شبکه باز تلگرام؛ پروژه ای جاه طلبانه برای عرضه ارز دیجیتالی گِرم


اگر به بحث ارز دیجیتال علاقه مندید، پس از خواندن این مطلب حتما به انتهای مطلب توجه فرمایید

از مدت ها پیش زمزمه هایی در مورد تصمیم مدیران تلگرام برای ارائه ارز دیجیتالی ویژه به نام «گرم» (Gram) شنیده می شد. حتی پیش از این خبر چند روز قبل اعلام شده بود که این شرکت برنامه «عرضه اولیه پول دیجیتالی» یا همان ICO را در سر می پروراند. این کمپانی قصد دارد به این طریق امکان انجام معاملات به واسطه این ارز را روی پلتفرم پیام رسان خود فراهم آورد. آیا بدین طریق تلگرام خواهد توانست یک ارز دیجیتالی موفق را ارائه دهد و جای ارز هایی از جمله اتریوم را بگیرد؟

اسنادی که پیش از این از طریق خبر گزاری های مختلف به دست آمده بود، نشان می داد که نام پروژه جدید تلگرام «شبکه باز تلگرام» یا به اختصار TON است که از پروتکل چندمنظوره مبتنی بر فناوری بلاکچین بهره می برد. بدین ترتیب مشخص شده بود که تلگرام به جای استفاده از ارزهایی نظیر اتریوم قصد دارد ارز ویژه خود را توسعه دهد تا بتواند سرویس های غیر متمرکزی را برای کاربران فراهم آورد. در صورتی که همه موارد به گونه ای که مقامات این کمپانی انتظار دارند پیش رود، شاید روزی این پول به رقیبی جدی برای سایر ارزهای دیجیتالی بدل شود.

یکی از مزیت های عمده این ارز نسبت به سایر ارزهای دیجیتالی شبکه گسترده کاربران است که به واسطه اپ پیام رسان تلگرام حاصل می شود. بر اساس آخرین آمارها پیش بینی می شود این اپلیکیشن تا سه ماهه اول سال جاری میلادی، به حدود ۲۰۰ میلیون کاربر دست یابد. روزانه پانصد هزار نفر نیز به تعداد کاربران این اپ پیام رسان افزوده می شود.

تلگرام چه زمانی و چگونه عرضه اولیه سکه را شروع می کند؟

دین منظور تلگرام برنامه دارد ۱٫۲ میلیارد دلار را از طریق عرضه اولیه سکه (ICO) جمع آوری کند. قرار است در ابتدا ۶۰۰ میلیون دلار از این مقدار از طریق پیش فروش به سرمایه گذاران اولیه و افرادی نزدیک به حلقه اجرایی این کمپانی فراهم شود. بر اساس مدارکی که سایت تک کرانچ مشاهده آنها را تأیید کرده، این مرحله ابتدایی قرار است تنها از طریق دعوت نامه های ارسال شده به افراد اجرا شود. این مرحله از ژانویه تا فوریه سال جاری میلادی (دی تا اسفند ماه سال ۹۶) به طول خواهد انجامید.

پس از آن قرار است در ماه مارس (اسفند سال جاری تا فرودین سال ۹۷) فروش عمومی آغاز شود که به دنبال آن سرمایه گذاران خرد نیز می توانند خرید کنند. این مقدار با ۶۰۰ میلیون دلار اولیه آغاز خواهد شد. بدین ترتیب ارزش کل عرضه اولیه سکه های این ارز به ۱٫۲ میلیارد دلار خواهد رسید و از این حیث رکورد ارزهای دیگر در این زمینه را با اختلاف بسیار خواهد شکست. اشاره می کنیم که ارز «Filecoin» با میزان ۲۵۷ میلیون دلار برای عرضه اولیه سکه در رتبه دوم قرار دارد.

تلگرام با توسعه بلاکچین ویژه خود چه قابلیت هایی را ارائه می دهد؟

تلگرام قصد دارد با توسعه بلاکچین ویژه خود به نوعی اینترنت غیر متمرکز را توسعه دهد، به نحوی که امکان محدود کردن آن به روش های رایج امکان پذیر نباشد. بدین منظور این شرکت قصد دارد پلتفرم خود را بر اساس اجزای زیر ایجاد کند:

 • ذخیره سازی فایل های توزیع شده وابسته به سرویس هایی از قبیل دراپ کوین و شرکت عرضه اولیه سکه فایل کوین

 • یک سرویس پروکسی به منظور مرورگری امن بر اساس ایجاد سرویس های مشابه با شبکه خصوصی مجازی که بر اساس بلاکچین توسعه داده شده

 • خدماتی برای اپلیکیشن های غیر متمرکز، قراردادهای هوشمند و تجربه مرورگری وب غیر متمرکز

 • تراکنش های یک به یک و پرداخت های خرد

 • منبع: دیجیاتو

 • راستی اگر تمایل دارید تا صفر تا صد ارزهای دیجیتال، شناخت بازار، نحوه خرید و فروش آن و هرچیز که در مورد ارزهای دیجیتال میباشد را یاد بگیرید، کافیست تا در دوره جامع ارزهای دیجیتال در شرکت نمایید.

  توجه فرمایید این دوره در یزد برگزار می گردد

  شماره های تماس:

  ۰۳۵۳۷۲۷۳۹۰۶

  ۰۹۱۹۸۸۸۹۹۶۲

 • photo_2018-01-27_02-10-09موضوعات :
مقالات
ads

دیدگاه ها


پاسخ دهید